Donna Adams
ESF Campus Diagnostic Support
Noemi Aguilar
AEL Instructor (PT)
Christopher Aguirre-Hamilton
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Julie Alcala
Information Systems Student Technician
Katherine Alexander
Adult Education Instructor PT
Moises Alfaro
Field Supervisor - (Part-Time)
Marla Asbury
Program Secretary
Emmanuel Ayala
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Eunice Banks
Education Specialist School Improvement
Laura Barrera
Program Specialist - Quality Assurance (AEL) (Part-time)
Marsha Barringer
SBMBH & FSCE Education Specialist
Kristina Bednorz
Food & Nutrition Program Specialist
Norma Benavides
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Yvonne Benavides
Education Specialist
Brenda Blum
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Aaron Bockholt
Database Administrator
Janiel Brannen
Education Specialist - Sensory Impaired (VI)
Amy Brewer
Lead Secretary School Improvement
Veronica Brotherton
Education Specialist
Valarie Buhidar
Education Specialist
Paul Burke
Intake/Data Clerk
Crystal Bussman
Education Specialist: K-5 Math
Veronica Byrne
AEL Instructor (PT)
Cynthia Cantu
Education Specialist
Denise Cardenas
Education Specialist
Rebecca Casas
Program Manager for School Improvement
Marco Castillo
Information Systems Business Specialist
Chloe Chapa
Adult Education Instructor PT
Laura Chavera
Program Specialist-Distance Learning (PT)
Steven Chavez
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Carlos Contreras
Adult Education Instructor - Part-Time
Marylou Contreras
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Rochelle Cortino
Education Specialist
Erica Cruz
Intake/Data Clerk-PT
Jo Cruz
Home Visitation Support Technician
Adell Cueva
Associate Director for Instructional Support Systems
Antonio De La Cruz
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Diana De La Garza
Assistant Bookkeeper/Accounts Payable
Felipe De La Garza
Case Manager
Mary De La Mora
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Elizabeth DeLeon
Home Visitor Program Coordinator
Melissa DeLeon
TX ACE Program Site Coordinator
Mandy Delgado
Administrator of Curriculum and Instruction
Ross Delgado
Facilities Supervisor
Vanessa Delgado
Education Specialist
Elane Dellinger
Adult Education Instructor PT
Tracy Dennis
Education Specialist - School Improvement
Gena Duval
Education Specialist
Hilda Elizondo
Education Specialist
Sherri Fitzpatrick
Assistant Bookkeeper - Payroll
Krystle Flores
Food and Nutrition Program Specialist
Kathleen Ford
Customer Service Supervisor
Yvonne Franco-Garcia
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Celeste Fuentes
Information Systems Student Technician
Stephanie Gallegos
Food & Nutrition Education Specialist
Rosario Garces
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Abram Garcia
Facilities Manager
David Garcia
Field Supervisor - Part-Time
Gloria Garcia
Administrator for Informational Systems
Luis Garza
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Laura Gasiorowski
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Kimberly Gisewhite
Home Visitation Support Technician
Jacqueline Gonzalez
Adult Education Instructor PT
Neyda Gonzalez
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Judith Gonzalez-Rodriguez
Education Specialist for State & Federal Programs/Counseling
Kandee Guartuche
Director for IAL
Carlos Guerra
Field Service Agent (PT)
Michelle Hartmann
Associate Director: Instructional Leadership
Gabriela Hendrickson
Interim Administrator for School Health Services
Esmeralda Hernandez
Field Supervisor - (Part-Time)
Ida Hesseltine
TX ACE Program Family Engagement Specialist
Eric Horne
Web Designer
Jennifer Jackson
Home Visitor II-Assistant Coordinator
Joel Jackson
Interim Administrator for School Health Services
Dominique Janeway
Education Specialist - School Improvement
Connie Jensen
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Andrew Jones
Emergency Medical Technician Paramedic PT
Lee LaValle
Special Education Specialist - Dyslexia
Brenda Leal
AEL Instructor-(PT)
Matthew Leal
Education Specialist
Ginger Limbaugh
PT Assistant Bookkeeper
Jessica Linderman
Home Visitation Support Technician
Idolina Lopez
Site Coordinator - ACE Program
Samantha Luarca
AEL Instructor
Marivel Luis
Education Specialist
Patricia Luis
Program Secretary-Food and Nutrition
Lucinda Magee
Education Specialist - Evaluation
Dawn Marshall
Education Specialist
Florencio Martinez
Grant Finance Specialist
Robert Martinez
Education Specialist Science/STEM
Sandra Martinez
Site Coordinator - ACE Program
Rudolph Martisek
Adult Education Instructor PT
Kathleen McNeill-Murch
Education Specialist - Transition
Lucio Mendoza
Chief Financial Officer
James Meyer
Emergency Medical Technician Paramedic PT
Sally Mitchell
Registrar
Michelle Moncevais
Home Visitation Support Technician
Joe Montez
EMT
Nelda Morado
AEL Instructor
Larry Morales
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Michelle Morales
Executive Administrative Assistant
Rebecca Moreno
Lead Secretary School Improvement
Sabrina Moreno
Home Visitation Support Technician
Yadira Moreno
Education Specialist for Elementary ELAR
Amanda Munoz
Home Visitation Program Liaison
Jessica Munoz
Site Coordinator Ace Program
Jesus Naranjo
Migrant Data Technician and Recruiter
Cynthia Newton
Adult Education Instructor PT
Melissa Pantoja
Information Systems Student Specialist
Lori Peebles
AEL Instructor (PT)
Alexis Pelitire
Site Coordinator - ACE Program
Agustina Pena
Receptionist
Christina Perez
Comptroller
Jessica Perez
Program Coordinator II - Home Visitation
Roland Perez
Print Shop Manager
Clarissa Perez-Lopez
Program Secretary for ACE
Irene Ramos
Program Manager
Ashley Ramsay
Education Specialist - K-5 Math
Sandra Rascon
Education Specialist
Samantha Rios
Adult Education Instructor PT
Ozzie Rivera
WAN-LAN Systems Analyst
Ruby Robles
Home Visitation Support Technician
Robert Rocha
Chief of Safety and Security
Teresa Romo-Pena
AEL Instructor PT
Jeremy Saegert
Program Manager for 21st Century Grant
Cristina Sandoval
Associate Director of School Improvement and Data Systems
Theresa Sands
Adult Education Instructor PT
Molly Savant
Education Specialist
Jack Schaum
EMT - PT
RoseMary Schmidt
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Elisa Serna
Intake/Data Clerk - (Part Time)
Diana Solis
Program Secretary - State and Federal Programs
Rachel Soliz
Human Resources Administrative Assistant
Donna Stewart
Site Coordinator - ACE Program
Cheryl Stone
Field Supervisor - Part-Time
April Swartz
Learning Resources Technician
Julia Tamez
Information System Business Support
Cheryl Tam-Villanueva
Education Specialist HIT
Pauline Teran
Adult Education Instructor PT
Carey Thibodeaux
Registered Nurse PT
Douglas Thompson
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Dalia Torres
Program Manager - Texas Instructional Lead
Maria Torres
Adult Education Instructor PT
Norma Torres-Martinez
Deputy Director for Instructional Services
Rose Tran
Human Resources Administrator
Ernesto Trevino
PT Emergency Medical Technician Paramedic
Patty Uballe
Home Visitation Support Technician
Arturo Vasquez
EMT -PT
Diana Vela
Migrant Data Technician and Recruiter
Derek Villanueva
Education Specialist: State & Federal Programs/CTE
Cynthia Villarreal
Home Visitation Support Technician
Gabriel Villarreal
Adult Education Instructor PT
Maizie Villarreal
Site Coordinator
Kyle Villere
Learning Resources Technician
Christina Vourcos
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Travis Warren
Emergency Medical Technician Paramedic PT
Brandy Weathersby
Site Coordinator - ACE Program
Christie Wieding
Site Coordinator
Pamela Williams
Information Systems Student Specialist - (Part - Time)
Teresa Wright
Administrator for Initiatives
Elizabeth Younkers
Adult Education Instructor PT
Daniel Zamora
Adult Education Instructor - (Part-Time)
Bartolo Zamudio
Adult Education Instructor PT
Esperanza Zendejas
Executive Director